Pančon i Gejl osvetlali obraz Alana Pardjua: Pevci oslepeli od sjaja Kristalne Palate! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.01.15. | 20:23

Kristal Palas je pobedom otišao iz opasne zone...

Dvajt Gejl

Prepuni Selhurst Park dočekao je i pozdravio Alana Pardjua, bivšeg igrača, a sada menadžera Kristal Palasa, a debi na klupi premijerligaškog davljenika nije mogao da prođe bolje, jer je na startu pao anemični gradski rival - Totenhem - 2:1 (0:0)!

Činilo se da će Pardjuov početak u svom klubu biti samo kopija svega onog što se dešavalo u Njukaslu tokom poslednjih meseci, posebno jer su Pevci imali gol prednosti na samom početku drugog poluvremena, ali je na kraju prekaljeni strateg uzdignuta čela proslavio veliku pobedu!

Mali londonski derbi zakuvao se posle novog pogotka Harija Kejna, koji je tako došao do 18. gola u sezoni i sada je samo Serhio Aguero ispred njega po broju upisanih recki u svim takmičenjima na listi strelaca jednog kluba s Ostrva.

Međutim, u nastavku utakmice sve se promenilo! Kristal Palas je krenuo na sve ili ništa, a to se na kraju isplatilo! Već u 69. minutu Dvajt Gejl je iskoristio penal, posle faula Bendžamina Stambulija, ali je prava erupcija oduševljenja nastala u finišu utakmice, kada je na scenu stupio Džejson Pančon

Tačnije, sve je počelo od fantastične vrteške Vilfrida Zahe, koji je iz igre izbacio dvojicu čuvara na levoj strani terena, potom je zavrnuo loptu u šesnaestarac Totenhema, a završni udarac zadao je Pančon za veliko slavlje na Selhrustu!