"Antoni Uđa"

Paradoks: Detelina juri Jarčeve... Bar je tako u Cvajti

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.12.13. | 15:47

Keln i Grojter Firt hitaju ka Bundesligi

Antoni UđaKarlsrue se opasno zaleteo, ali Keln i Grojter Firt ne posustaju. Jarčevi su na koncu jesenje polusezone u Dizeldorfu savladali Fortunu sa 3:2, dok je Firtu  gol bio dovoljan za minimalac protiv Alena i nova tri boda na kontu – 1:0.

Junak meča bio je 21-godišnji Niklas Filkrig, koji je pogodio u 60. minutu čime je nagnao trenera Franka Kramera da već u 66. iz igre izvede Ognjena Mudrinskog (u finišu prvog poluvremena iznudio penal, ali je Zoltan Štiber prokockao šansu sa kreča) i pojača odbranu uvođenjem defanzivca Nika Giselmana.

Plan je dao rezultat, pa su bodovi ostali u Bavarskoj, a Firt na drugom mestu, sada sa  35 bodova, četiri više od Karlsruea, ali i Sankt Paulija i berlinskog Uniona.

Čeitir koraka ispred je Keln, koji se kockao sa dva gola prednosti u susretu sa Fortunom u Dizeldorfu, ali je Nigerijac Antoni Uđa drugim golom na meču odbio nalet domaćeg tima – 2:3 (0:2).

Četvrta uzastopna pobeda Jarčeva, koje samo čudo može da spreči da se vrate u elitu.

Interesantno je da je meč na Esprit Areni kasnio pola sata zato što se su čekali navijači Kelna. Naime, na putu do Dizeldorfa pokvario se voz koji ih je prevozio, a Nemci su još jednom pokazali koliko se brinu o ljubiteljima fudbala, iako su odluku obrazložili bezbednosnim razlozima.