"penal Pedra Leona"

Pedro, zašto se uopšte hvataš za loptu? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.09.16. | 14:58

Eibar savladao Real Sosijedad sa 2:0, iako je Pedro Leon nastavio da promašuje sa bele tačke

penal Pedra LeonaPeti puz uzastopce kad su susreti Eibara i Real Sosijedada u pitanju. U Baskiji podrška sa tribina mnogo znači, pa je i ovaj sudar rešen pobedom domaćina. U šestom kolu Primere sigurnih 2:0 na Ipurui zahvaljujući autogolu Asjera Iljaramendija, Bebeovom pogotku i pre svega kardinalnoj greški Arica Elustonda koji je Eibaru već u 24. minutu dao "igrača fore".

Elustondo je, naime, tada u svom kaznenom prostoru jednu loptu igrao rukom, pa mu je sudija Hoze Sančez bez razmišljanja pokazao put u svlačionici i pokazao na belu tačku. Srećom po Real Sosijedad, Pedro Leon ne bi pogodio ni da je gol bio tri puta viši. Uostalom, ovo mu je bio treći pokušaj da iz jedanaesterca postigne ligaški gol. Dva put kao igrač Eibara i jednom u dresu Hetafea.

Sva tri puta neuspešan.

Međutim, taj Leonov pokušaj da izvidi situaciju u kosmosu nije stigao na naplatu, jer Real Sosijedad sa desetoricom jednostavno nije mogao da izdrži Eibarove nalete. Prvo autogol nesrećnog Asjera Iljaramendija, pa Bebeov pogodak. Sve je bilo završeno u razmaku od deset minuta.

Treći susret Eibara i Real Sosijedada na Ipurui. I treći poraz tima iz San Sebastijana.