Peking Guan 8/8, Piksi pao u Šangaju (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.05.19. | 16:04

Tim iz prestonice ima maksimalnih 24 boda

Gazi Peking Guan, nema stajanja! Ekipa iz glavnog grada Kine dobila je i osmu utakmicu u prvenstvu, tako da posle osam kola ima maksimalna 24 boda. I to je Guan kao gost tukao Gvangdžou Evergrande, čime mu je već pobegao na šest bodova razlike – 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 64. minutu, kada je Džonatan Vijeira, bivši napadač Las Palmasa, zatresao mrežu Gvangdžoua. Treneru Evergrandea Fabiju Kanavaru se i do sada ljuljala klupa, a sada postoji ozbiljna opasnost da se nje odleti.

Na drugo mesto izbio je aktuelni šampion Šangaj SIPG, koji je kod kuće savladao Gvangdžo R&F našeg Dragana Stojkovića – 2:0. Držao se Piksijev tim do 60. minuta, kada je Li Šenglong doveo domaćina u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Hulk u 74. minutu.