""
""

Penal-komedija u Istanbulu: Sudije pogurale Bešiktaš do boda protiv Kasimpaše (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 30.10.15. | 22:00

Fudbaleri Kasimpaše bili su na korak od senzacionalnog trijumfa na gostovanju Bešiktašu u meču 10. kola turske Superlige, ali je onda domaćin na poklon dobio penal u četvrtom minutu sudijske nadoknade koji je Oguzan Ozajkup pretvorio u gol za konačnih 3:3.

Prethodno je lopta navodno pogodila u ruku Rajana Donka, ali veliko je pitanje da li se to uopšte i desilo, a i ako jeste, da li je bilo za najstrožu kaznu.

U svakom slučaju, Bešiktaš je posle ovog remija ostao na liderskoj poziciji turske Superlige sa dva boda više od Galatasaraja i Fenerbahčea koji dele drugo mesto.

Sjajnu partiju u gostujućoj ekipu pružio je švajcarski reprezentativac Eren Derdijuk koji je postigao dva gola, u 24. i 67. minutu.

Pogodak za goste i to sjajan sa više od 25 metara postigao je i “grešni“ Donk, dok je golgetersku seriju u Bešiktašu nastavio najplaćeniji fudbaler turskog prvenstva Mario Gomez, a u strelce kod domaćih upisao se i Rodolfo.

Reprezentativac Srbije Duško Tošić ni ovaj put nije dobio šansu da zaigra za ekipu Bešiktaša.