""

Pereiro i gotovo! PSV nokautirao šampiona već u drugom minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 17.09.17. | 18:40

Strelac za Filipsovce bio Gaston Pereiro

PSV Ajndhoven skinuo je Fajenordu oreol nepobedivosti u derbiju petog kola holandske Eredivizije. Filipsovci su na svom stadionu pobedili velikog rivala iz Roterdama sa 1:0 i došli na deobu liderske pozicije.

Pitanje pobednika odlučeno je već u drugom minutu, kada je urugvajski napadač zakucao loptu u mrežu posle lepog dodavanja Jirgena Lokadije.

Taj pogodak bacio je u delirijum navijače na tribina Filips arene, ali nije sputao goste koji su napadali u nastavku.

Ipak, sve je definitivno postalo jasno u završnici prvog poluvremena kada je Stiven Berguis na prilično neinteligentan način, zbog povlačenja protivnika za dres, zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Gosti su u drugom poluvremenu uspeli u dva navrata da opasno zaprete Filipsovima i to preko Karima el Ahmadija, odnosno Žana Pola Botijusa.

HOLANDIJA 1 - 5. kolo:

Sparta - AZ Alkmar 0:2 (0:1)