""

Plea, sreća tvoja pa nije bilo za titulu - ovo je promašaj vikenda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.11.16. | 19:04

Tim sa Alijanc rivijere ipak ostaje prvi na tabeli

Sreća pa je tek 14. kolo... Da je proleće i da je ovaj duel možda odlučivao o tituli, najbolji strelac Nice Alesan Plea postao bi tragičar kakvih nema baš na pretek u fudbalu! Svi njegovi golovi koji su doveli ovaj tim do situacije da se bori za titulu pali bi u zaborav i samo bi jedan promašaj ostao da ga proganja verovatno do kraja karijere. Nica je zadržala prvo mesto na tabeli posle još jednog kola francuske Lige 1, ali izgubila je dragocene bodove pošto je odigrala 1:1 pred svojim navijačima sa Bastijom - 1:1.

Nicu ove sezone Liga Evrope ni najmanje nije interesovala, to se moglo zaključiti iz svakog meča koji su odigrali u drugom po kvalitetu evropskom kupu, odnosno po sastavu koji bi Lusijen Favr izveo. I prethodne nedelje u Gelzenkirhenu iskusni strateg odmarao je petoricu standardnih fudbalera kako bi večerašnji meč protiv Bastije njegova ekipa dočekala što spremnija, ali to nije pomoglo. Tačnije, nije dalo očekivani rezultat. Jedan od najlošijih gostiju u ligi odneo je bod sa Alijanc rivijere.

Krenulo je jako dobro po domaćina. Upravo je pomenuti Plea doneo prednost lideru već u 11. minutu, ali kako je utakmica odmicala gosti sa Korzike bivali su sve konkretniji i polako su preuzimali konce igre  u svoje ruke. Početkom drugog dela Bastija je imala stativu - Kriveli sam sa pet metara tukao pored gola - a onda se mreža Nice ipak zatresla u 60. minutu - 1:1. Domaćin kao da se tek tada probudio iz dubokog sna u koji zapao posle vođstva.  U 74. minutu mlađani Sar je pogodio stativu posle centaršuta Eserika, da bi Plea na tri minuta pre poslednjeg zvižduka uradio ono o čemu će se pričati narednih dana - obišao je golmana, namestio se, i sa sedam, osam metara pogodio prečku potpuno praznog gola.

Balotelija ni ovoga puta nije bilo u kombinaciji za tim zbog povrede, a zanimljivo da je Lusijen Favr utakmicu završio bez ijedne izvršene izmene...

Promašaj Plee pogledajte na kraju drugog klipa.

LIGA 1 - 14. KOLO

Ren - Tuluz 1:0 (1:0)