""
""

Podela plena u baskijskom derbiju: Kanales mogao da reši pobednika u 93. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 23:09

Real Sosijedad bio bolji u prvom poluvremenu i imao vođstvo, ali je rival iz Bilbaa uspeo da uzvrati u drugom delu igre

Minulog proleća je njihov duel bio jedan od odlučujućih za osvajanje četvrtog mesta na tabeli i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, ali večeras su i jedni i drugi u međusobnom okršaju tražili bodove koji će ih izbaviti iz donjeg dela tabele. Baskijski derbi između Real Sosijedada i Atletik Bilbaa je prošao bez pobednika, pošto je meč završen sa 1:1. Bod koji pogotovo ne zadovoljava domaći tim i njegovog trenera Dejvida Mojesa, dok gosti mogu da budu nešto zadovoljniji…

Domaći tim je sjajno otvorio meč i poveo golom Karlosa Vele već u trećem minutu. Meksikanac je sjajno umakao pažnji odbrani Bilbaa i sa peterca zakucao glavom loptu u mrežu golmana Iraizoza. Od kada je Mojes preuzeo Real Sosijedad, Vela je bio autor svakog od četiri gola baskijskog kluba.

Vođstvo je dalo krila domaćim fudbalerima, koji su dominirali u prvom poluvremenu ali nisu uspeli da postignu još neki gol. Atletik Bilbao je uzvratio u drugom delu igre i veću 61. minutu izjednačio kada je De Markos iskoristio fenomenalnu asistenciju Susaete. Bio je to deo igre u kojem su gosti ostavili bolji utisak. Potom su Aduric i Riko propustili dobre prilike za totalni preokret. Crveni karton gostujućeg štopera Laporta je vratio Real Sosijedad u život i Mojesov tim je u poslednjih desetak minuta krenuo svim silama kao golu Iraizoza.

Šansu utakmice je u 93. minutu propustio Serhio Kanales koji je neometan šutirao sa nekih sedam-osam metara, ali pravo u golmana Bilbaa.