""

Policajci na vratima provalije! Spartak se iživljavao u gradskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.05.16. | 20:55

Moskovski Dinamo na samo bod od pozicije koja vodi u doigravanje za ostanak u Premijer ligi

Nezapamćeni haos prati moskovski Dinamo, kojem ozbiljno gori pod nogama! A posle teškog poraza u gradskom derbiju od Spartaka samo dno ruskog šampionata je nikad bliže. Fudbaleri Spartaka iživljavali su se nad najljućim rivalom i tako došli vrlo blizu odlaska u Ligu Evrope naredne sezone – 3:0.

A najveće zasluge za novu pobedu idu na račun dvostrukog strelca Kvinsija Promsa, čime je stigao na deobu druge pozicije sa 14 pogodaka, koliko ima i Artem Dzjuba iz Zenita.

Spartak je odbrambenu barijeru gostiju načeo je Proms u samom finišu prvog poluvremena nakon što se lukavo sakrio protivničkim štoperima i istrčao kvalitetnu kontru, a potom zakucao loptu u gol. Ze Luis je u uvodnoj fazi drugog dela duplirao vođstvo nakon još jedne kontre, koja je završena gotovo na identičan način. Četiri minuta pre kraja susreta Proms je Ze Luisovu majstorsku asistenciju pretvorio u treći pogodak i tako postavio konačni rezultat utakmice.

Dinamo se sada nalazi na bod od mesta koje vodi u doigravanje za opstanak u Premijer ligi, koje drže Ufa i Mordovija sa po 24 boda. Inače, Policajci su u poslednjih 14 utakmica upisali samo jednu pobedu i čak osam poraza, odnosno u periodu od polovine februara do danas. Spartak sada imaju dva boda manje od moskovske Lokomotive i poslednje pozicije koja vodi u Ligu Evrope naredne sezone.