""
""

Ponovo Liverpul, Istanbul i penali! Ipak, ovaj put nije moglo - promašaj Lovrena izbacio Redse iz Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 26.02.15. | 21:50

Hrvatski fudbaler promašio penal u petoj seriji. Bešiktaš u regularnom toku slavio sa 1:0 golom Tolgaja Arslana, a kasnije posle penala došao do osmine finala Lige Evrope

Fudbaleri Liverpula priredili su još jednu dramu u Istanbulu svojim navijačima, ali ovaj put, za razliku od 2005. godine, stadion Ataturk napustili su, posle duela protiv Bešiktaša, pognutih glava. Ponovo su pobednika na Bosforu odlučivali penali, a ovaj put hrvatski reprezentativac Dejan Lovren promašio je odlučujući šut u petoj seriji, pa je meč završen trijumfom domaćina od 5:4.

Turski klub tako se plasirao u osminu finala Lige Evrope i potvrdio da je ove sezone izuzetno ozbiljno shvatio drugo po rangu kontinentalno takmičenje.

Bešiktaš je posle 90 minuta vodio sa 1:0, čime je anulirao identičan poraz sa Enfilda od prošle nedelje.

Ekipa Slavena Bilića bila je bolji rival tokom većeg dela utakmice, stvorila je konkretnije šanse za pogodak i zato može da se kaže da je sasvim zasluženo osigurala mesto među 16 najboljih timova u Ligi Evrope.

Ataturk stadion je proključao u 72. minutu, kada je Demba Ba proigrao Tolgaja Arslana, a rezervista Bešiktaša sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora počistio paučinu iz gola Simona Minjolea.

Koliko je tek onih sa slabim srcem na obe strane moglo da strada kada je u drugom minutu sudijske nadoknade Demba Ba uzdrmao prečku, a LIverpul je uz mnogo sreće preživeo i došao do produžetaka.

Senegalski napadač je i u 100. minutu bio najbliži golu, ali je Minjole izašao kao pobednik iz ovog duela. Isti igrač je i pet minuta pre kraja drugog produžetka ponovo mogao da se proslavi, ali ovo nije baš bilo njegovo veče.

Kada su došli penali, domaćin je realizovao svih pet udaraca, sa bele tačke precizni su bili Ba, Tore, Kavlak, Hačinson i Arslan. Za Liverpul su u prve četiri serije pogodili Lambert, Lalana, Čan i Alen.