""

Porto iskalio bes na Nasionalu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.04.16. | 23:13

Zmajevi slavili sa 4:0, ali to im verovatno neće previše pomoći

Porto je posle dva vezana poraza u Primeiri došao do pobede nad Nasionalom od 4:0, ali ona verovatno neće previše doneti Zmajevima koji su se manje-više oprostili od borbe za direktan plasman u Ligu šampiona. Domaći su dali dva gola u prvih 9 minuta i pitanje pobednika se praktično nije postavljalo.

Videlo se da su igrači domaćeg tima bili veoma motivisani da se od prvog minuta oduže navijačima za slabe igre ove sezone, a već u 2. se zatresla mreža gostiju. Strelac je bio napadač Silvestre Varela prelepim udarcem sa distance.

Na 2:0 je povisio Meksikanac Ektor Erera svojim osmim pogotkom ove sezone, dok su konačan rezultat postavili 24-godišnji vezista Danilo Pereira u 67. minutu na asistenciju zemljaka Hesusa Korone i Vensan Abubakar u 85. minutu.

I sa ova tri boda Porto je zakucan na 3. mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Zmajevi imaju 64 osvojena boda, dok su ispred Benfika i Sporting sa 73 odnosno 74 osvojena boda.