"Žosue"

Porto pokazao Sportingu ko je gazda u Portugalu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 27.10.13. | 22:37

Lider sa novom pobedom pobegao prvom pratiocu na pet bodova prednosti

ŽosuePorto je u derbiju 8. kola Primeire pobedio Sporting sa 3:1, zadržao čelnu poziciju i ujedno uvećao razliku u odnosu na prvog pratioca i večerašnjeg rivala na pet bodova prednosti!

Domaćin je odlično otvorio meč, poveo preko Žosuea iz penala već u 11. minutu i sa minimlanom prednošću otišao na odmor. U nastavku meča gosti stižu do izjednačenja, pošto je Vilijam u 60. minutu uspeo da matira Heltona. Aktuelni šampion Portugala nije dozvolio da se večiti pratioc razigra, već je odmah posle svega dva minuta stigao do novog vođstva, a ovoga puta strelac je bio Danilo. Sporting je opet počeo da pritiska, ali sve je bilo kratkog daha. Tačku na „i“ stavio je Lučo Gonzales u 74. minutu za konačnih 3:1.