""

Posavec kao Stojanović protiv Bajerna, Palermo osvojio bod u Napulju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.01.17. | 22:53

Ilija Nestorovski ponovo trese mreže u Seriji A

Fudbaleri Napolija osvojili su na svom terenu samo bod u duelu sa Palermom (1:1), a i to im dođe kao premija pošto je njihovom golu „debelo“ kumovao golman Sicilijanaca, Josip Posavec.

Ovim kiksom Napolitanci su prekinuli seriju od pet pobeda i propustili priliku da stignu drugoplasiranu Romu. Ali, nije to ni prvi, ni poslednji put da Napoli ispusti dobru šansu.

Hrabro je Palermo ušao u utakmicu na stadionu San Paolo i nije bilo potrebno mnogo vremena da mu takav pristup donese rezultat.

Igrao se šesti minut, Andrea Rispoli je centrirao sa desne strane, a sjajni Ilija Nestorovski se samo poklonio i glavom poslao loptu u mrežu. To mu je bio osmi gol u Seriji A ove sezone.

Očekivano, Napolitanci su posle toga krenuli u totalnu ofanzivu, ali koliko god da su pritiskali, ekipa sa Sicilije se dobro branila.
Barem je tako bilo u prvom poluvremenu. A onda je u 66. minutu nastavka domaćin izjednačio uz mnogo, mnogo sreće.
Mertens je šutirao sa distance, a lopta je prošla prvo kroz ruke, a zatim i kroz noge nespretnom golmanu Josipu Posavecu.

Uspeo je Napoli u samoj završnici utakmice da stvori još nekoliko opasnih situacija, doduše i Palermo je u 90. minutu ostao bez isključenog Edoarda Goldanige.

Posavec se za lošu reakciju iskupio 10 minuta pre kraja utakmice, kada je skinuo zicer Elsidu Hisaju