""
""

Potersi strpali Lavove u lonac (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.03.14. | 18:58

Fudbaleri Stouka, popularni Grnčari, odigrali odličnu utakmicu protiv Aston Vile

Dosta dugo bili su u samom donjem domu, borili se za opstanak i pokušavali da se izvuku. A onda su, u poslednja četiri kola upisali tri pobede i remi i tako došli do gotovo sigurnog mesta u Premijer ligi i naredne sezone. Ove nedelje žrtve fudbalera Stouka bila je Aston Vila, koja je na Vila Parku doživela ubedljiv poraz rezultatom 4:1.

Potersi su do trijumfa stigli zahvaljujući odličnoj igri u prvih 45 minuta, a iako su oni bili ti koji su prvi izvadili loptu iz mreže, uspeli su da preokrenu rezultat, dođu do dva pogotka prednosti i vrlo bitnih bodova.

Lavovi su preko Bentekea poveli već u 4. minutu, koji je tako stigao do petog pogotka u poslednjih šest mečeva na domaćem terenu.

A onda je proradio tandem Odemvingi - Krauč, koji je u roku od svega četiri minuta potpuno zaokrenuo situaciju i Stouku doneo vođstvo. Prvo je visoki napadač asistirao Odemvingiju u 22. minutu, da bi Krauč u 26. još jednom iskoristio lošu igru protivničke odbrane i tako obradovao Marka Hjuza i sve navijače.

Krauč je u tom trenutku bio učesnik u svim akcijama (za četiri pogotka) koje su donele gol baš protiv Aston Vile.

Tačku na meč stavio je Stiven N'Zonzi u samom finišu prvog poluvremena, ponovo posle greške poslednje linije domaćeg sastava.

Ipak, to nije bio kraj. U samom finišu utakmice, Kameron je iskoristio vrlo dobru asistenciju Marka Arnautović i postavio konačni rezultat utakmice - 4:1.

Inače, ovo je prvi put da je Stouk postigao četiri pogotka u gostima.