""
""

Potpuno lud meč i ogroman kiks Bešiktaša! Demba Ba tragičar, ne pomaže ni golčina Malog princa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.05.15. | 20:23

Orlovi izgubili lidersku poziciju i pali na terće mesto četiri kola pre kraja šampionske trke sa Fenerom i Galatom

To je ta luda turska Superliga! Bešiktaš igra najbolje tokom sezone, najviše vremena je proveo na liderskoj poziciji, ali četiri kola pre kraja je pao na treće mesto i više ništa ne zavisi od njega.

Sedam dana posle pobede na vrućem ostovanju u Trabzonu, Bilićevi Orlovi su odigrali samo 1:1 na svom terenu protiv Gazijantepa i napravili dva koraka unazad u šampionskoj trci sa najvećim rivalima Galatasarajem i Fenerbahčeom. Za Galatom kasni dva boda, a za Fenerom jedan.

Iako bodovi nisu mnogo značili Gazijantepu, gosti su odigrali maksimalno motivisano i otkinuli dva bitna boda velikom favoritu. Počelo je sjajno za Bešiktaš pošto je Hose Sosa doneo vođstvo već u sedmom minutu. Popularni Mali princ je postigao prelep gol iz slobodnjaka za eksploziju oduševljenja na tribinama.

U 30. minutu domaći tim je tražio penal kada je Demba Ba pao u protivničkom šesnaestercu.

Ali u finišu prvog, gosti praktično ni iz čega stižu do izjednačenja. Džon Čibuike je udarcem špicom sa ivice kaznenog prostora iznenadio golmana Bešiktaša i pogodio.

Potom je sudija progledao kroz prste Čibuikeu koji je udario u lice Serdara Kurtuluša.

Posle sat vremena igre, nova prilika za Bešiktaš. Strašan šut Gokana Torea je zaustavila stativa!

Desetak minuta kasnije, šansu utakmice za Bešiktaš je imao Demba Ba koji je iz zicer situacije promašio ceo gol!

Na kraju je Bešiktaš mogao da ostane i bez boda pošto je Gazijantep u šestom minutu nadoknade imao meč loptu, ali je Šen promašio prazan gol sa dva metra. Potpuno lud meč u Istanbulu!

Bursa – Karabuk 7:1
/Holmen 18, Fernandao 25, 50 penal, 52, Šen 65, Bakumbu 78, Fernandao 82 – Akpala 39/

Balikesir – Bašakšehir 1:2 (0:1)