""
""

Potpuno lud meč na Azurnoj obali: Nica - 2:0, pa Marselj - 4:2! Crveni karton, promašen jedanaesterac, pet golova za poluvreme... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.10.17. | 23:23

Zanimljiv okršaj u poslednjem meču osmog kola

Više neće biti dosadnog fudbala kada je na terenu Olimpik iz Marselja! Dokaz smo, eto, dobili u derbiju sa Nicom, gde je bivši evropski šampion bio duboko u provaliji, ali je na kraju viđen pravi spektakl uz šest golova i pobedu rezultatom 4:2.

Potpuno ludu utakmicu režirali su igrači Nice i Marselja. Domaćin sa Azurne obale imao je posle 16 minuta dva gola viška i potpuno otvoren put da dokrajči rivala i dođe do rutinske pobede. Ali, desilo se potpuno suprotno. Ne samo da je Marselj proigrao i trgnuo se iz letargije u koju je nesvesno upao, već je razbio protivnika, bio daleko bolji i zasluženo overio treću pobedu u nizu i stao u red iza Pari Sen Žermena i Monaka. Uprkos igraču manje i tome što je protivnik ispustio šut sa kreča!

Seriju golova započeo je Mario Baloteli već u uvodnim minutima utakmice, da bi nedugo zatim Žan Seri duplirao vođstvo. Ali, to je bio samo početak.

Marselj ne samo da je uspeo da stigne zaostatak, već je do kraja prvog dela utakmice preokrenuo rezultat i na krilima dvostrukog strelca Lukasa Okamposa gazio ka pobedi. Na Okamposovu minijaturu nadovezao se Les Melu autogolom kojim je samo najavio konačni rasplet.

Luiz Gustavo je, ispostaviće se kasnije, postavio konačni rezultat utakmice već na startu drugog poluvremena, ali je do kraja bilo i više nego uzbudljivo. Od toga da je Gustavio dobio direktan crveni karton u 66. minutu, do toga da je Alesan Plea promašio jedanaesterac u samom finišu utakmice i tako propustio šansu da Nici vrati tračak nade.