Proigrao Real, proigrao Benzema! Imalo je šta da se vidi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.11.18. | 22:44

Nova pobeda sa Solarijem

Smena trenera u Realu je očigledno bila uspešna. Makar kao šok-terapija da probudi šampiona Evrope u duelima sa slabijim rivalima.

Real je od dolaska Santjaga Solarija zabeležio četiri pobede u svim takmičenjima. Istina, rivali su bili slabašna Melilja u kupu, Valjadolid u prvenstvu i Viktorija Plzenj u Ligi šampiona. Ali večeranjih 4:2 protiv neugodne Selte u Vigu najavljuju bolje dane za Real. Gol-razlika Reala sa novim trenerom je 15:2, pa bi Solari umesto privremenog rešenja mogao da se pokaže i kao trajno.

Ne samo što Real pobeđuje, već i igra sve lepše i ubedljivije. Ima i šta da se vidi u Solarijevom Realu. Seltu su pregazili kao plitak potok. Karim Benzema je u 23. minutu načeo domaćina posle lepe akcije i fantastičnog prijema lopte u stilu Denisa Bergkampa. Francuz se polako vraća u život...

Benzema je nastavio da teroriše odbranu Slete, ulazio je u šanse i posle njegovog šuta u u 56. minutu, lopta se od stative odbila u grudi Kabrala koji nije mogao da izbegne autogol. Tako da i drugi gol ide na račun Francuza...

Selta je uspela da smanji pet minuta kasnije golom Uga Malja iz izgrađene akcije, ali je Real prelomio pitanje pobednika iz penala. Ramos je izveo „Panjenku“ sa bele tačke, a na kraju je Sebaljos postigao fenomenalan četvrti gol posle solo prodora i udarca sa 20 metara.

ŠPANIJA 1  - 12. KOLO

Levante - Real Sosijedad 1:3 (1:0)
/Ćema 4 - Ernandez 73, Huanmi 77, Ojarzabal 83/

Valjadolid - Eibar 0:0

Hetafe - Valensija 0:1 (0:0)
/Pareho 79pen/

Atletiko Madrid - Atletik Bilbao 3:2 (0:1)
/Tomas 61, Rodri 80 - Godin 90 - Vilijams 36 i 64/

Đirona - Leganes 0:0

Alaves - Ueska 2:1 (1:1)
/Džoni 41, Sobrino 68 - Gomez 35/

Barselona - Betis 3:4 (0:2)
/Mesi 68 penal, 90+2 penal, Vidal 79 - Firpo 20, Hoakin 34, Lo selso 71, Kanales 83/

Rajo Valjekano - Viljareal 2:2 (1:1)