""

Projektil u Birselu odjeknuo čak do Briža! Nema spavanja, Tilemans želi titulu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 19:49

Nova fantastična utakmica supertalentovanog veziste Anderlehta - 2:0

Ako su u Brižu nakon ubedljivog slavlja nad Zulte Varegemom (5:0) mirno spavali dve večeri, ove su doživeli ozbiljno buđenje iz spokojnog sna, jer je u Briselu odjeknula žestoka bomba, koju je u 50. minutu derbija između Anderlehta i Genka aktivirao Juri Tilemans! Jedan od najtraženijih veznih igrača u Evropi postigao je još jedan fantastičan pogodak u ovoj sezoni, možda i najspektakularniji do sada i potvrdio slavlje svog tima u ovoj utakmici - 2:0 (1:0).

Taj Tilemansov projektil, koji je završio po prečkom gola Metjua Rajana nije bio sve što je 19-godišnji belgijski vezista uradio na ovoj utakmici. Anderleht je poveo golom Kare Mbođija u 32. minutu i to nakon prekida koji je postigao upravo Tilemans.

Fantastični vezista kluba iz Brisela, čija vrednost se procenjuje na oko 30.000.000 evra, sa današnjim golom je došao do cifre od 12 pogodaka u ovoj sezoni, dok je centaršut za Mbođija bio njegova ukupno osma asisistencija u Pro ligi.

Anderleht se sa tri nova boda izjednačio sa aktualnim šampionom na vrhu tabele, dok je Genk ostao na korak ispod plej-ofa za šampionsku titulu, na razočaravajućem sedmom mestu.