Prvi put u 21. veku
Vreme čitanja: 2min | ned. 29.10.17. | 11:58
Brajton se konsolidovao u prošlom kolu, a Sautempton igra promenljivo
Drugog dana vikenda nas očekuju još dva meča 10. kola engleske Premijer lige, a u prvom se sastaju dva tima iz sredine tabele, s tim da 12. Brajton trenutno ima i bod manje od 10. Sautemptona. Inače, oba tima su upisala veoma vredne pobede u prošlom kolu, dok još treba dodati da su zadnji put odmerili snage još pre šest godina u Čempionšipu, i tada su u oba navrata slavili domaćini.
Izabrane vesti
Dakle, ovo je njihov prvi premijerligaški okršaj u 21. veku, tako da bi posebno motivisani trebalo da budu domaći, s obzirom da oni u elitnom engleskom takmičenju nisu nastupali čak 34 godine. Inače, iza Brajtona je jedna sjajna partija na gostovanju Vest Hemu, gde je proteklog vikenda slavio s čak 3:0, dok je pre toga na domaćem terenu upisao pobede nad Vest Bromvičom i Njukaslom, te remi protiv Evertona.
Vreme | RB | Liga | Meč | Tip | Kvota |
---|---|---|---|---|---|
3,45
|
|||||
Ned 14:30 | 2009 | ENG 1 | Brighton - Southampton | kmb X&0-2 | 3,45 |
Doduše, pre tog veoma uspešnog nastupa protiv „čekićara“, u gostima je doživeo i tri vezana poraza, i to od Bornmuta u prvenstvu i u Liga kupu, kao i od Arsenala u prvenstvu, tako da u ovom trenutku drži solidno 12. mesto na tabeli i ima tri boda više od timova iz zone ispadanja. Što se tiče sastava za meč sa „svecima“, za očekivati je da trener Kris Hjuton na teren pošalje istih 11 igrača kao i protiv Vest Hema, pogotovo jer su van stroja samo povređeni veznjaci Sidvel i Kajal, odnosno napadač Baldok.
Već smo u uvodu rekli da su i popularni „sveci“ u prošlom kolu upisali veoma važnu pobedu, i to na domaćem terenu s 1:0 nad Vest Bromvičom, čime su napokon prekinuli tu neugodnu seriju od dva poraza i jednog remija. Osim toga, oni su se ponovo vratili i u gornji deo tabele, s tim da ih samo četiri boda dele od zone ispadanja, tako da sada nikako ne bi bilo dobro da izgube.
Sautempton igra veoma promenljivo pa je samim tim zaista teško predvideti kako će izgledati u narednom meču. Kada je reč o sastavu, Pelegrino bi na teren mogao da pošalje istu startnu postavu kao i u prošlom kolu, s obzirom na to da su i dalje van stroja povređeni defanzivcu Pije i Target.
ENGLESKA 1 - 10. KOLO
Subota
Mančester Junajted - Totenhem 1:0 (0:0)
/Marsijal 81/
Arsenal - Svonsi 2:1 (0:1)
/Kolašinac 51, Remzi 58 - Klukas 22/
Kristal Palas - Vest Hem 2:2 (0:2)
/Milivojević 50pen, Zaha 90+7 - Ćićarito 31, Aju 43/
Liverpul - Hadersfild 3:0 (0:0)
/Staridž 50, Firmino 58, Vajnaldum 75/
Vest Bromvič - Mančester Siti 2:3 (1:2)
/Rodrigez 13, Filips 90 - Sane 10, Fernandinjo 15, Sterling 64/
Votford - Stouk 0:1 (0:1)
/Flečer 16/
Bornmut - Čelsi 0:1 (0:0)
/Azar 51/
Nedelja
15.30: (2,90) Brajton (3,00) Sautempton (2,65)
18.00: (2,15) Lester (3,35) Everton (3,50)
Ponedeljak
21.00: (2,80) Barnli (3,05) Njukasl (2,70)
*** kvote su podložne promenama
(FOTO: Action Images)