"Slavlje Filipsovaca"

PSV bez greške: Južnoamerikanci i De Jong isprašili Utreht (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.15. | 14:15

Meksikanac Moreno i Kolumbijac Arijas utabali trijumfalnu stazu Filipsovcima. Trojku upotpunio sjajni Holanđanin

Slavlje Filipsovaca

U danu kada Holandiju trese groznica der klasikera koji ovog popodneva na De Kajpu u Roterdamu igraju Fajenord i Ajaks,  njihov veliki rival PSV je odlučio da dolije ulje na vatru i trijumfom nad Utrehtom (3:1) barem privremeno razdvoji velike rivale na tabeli. Blistala je južnoamerička veza, a sjajnim potezima su se isticali Meksikanci, Kolumbijac, Urugvajac i sjajni Luk de Jong

Lepo fudbalsko popodne u Ajndhovenu najavio je Meksikanac Hektor Moreno, kojem je već u drugom minutu zemljak Andres Gvaradado omogućio da se upiše u strelce. Ekipa Filipa Kokua je dobor igrala, stvorila nekoliko izglednih prilika, ali do kraja prvog dela nije uspela da još koji put zatrese mrežu gostiju.

Utreht, koji je bio u solidnoj formi do ovog meča i zabeležio dve uzastopne pobede, uneo je neizvesnost brzim golom već u 49. minutu, kada je talentovani vezista Bart Ramselar utišao Filips Arenu. Ipak, već u 58. desni bek PSV-a Kolumbijac Arijas rutinski je matirao golmana Utrehta na pas Gastona Pereira čime je vratio prednost domaćinu.

Živce domaćih navijača propsino je iskidao Luk de Jong koji je promašio jedanaesterac u 63. minutu, ali se najbolji napadač Filipsovaca iskupio pet minuta kasnije i desetim golom u Erdiviziji ove sezone postavio konačnih i zasluženih 3:1 za PSV Ajndhoven.