""
""

PSV plesao po ivici, De Jong sačuvao miran san

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.01.18. | 18:47

Kapiten Filipsovaca u trećem minutu nadoknade rešio pitanje pobednika protiv Heraklesa

Malo je nedostajalo da PSV već u prvom kolu nastavka sezone prospe dva boda i potpuno vrati Ajaks u trku za šampionsku titulu. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Filipsovsi su došli do pobede od 2:1 na gostovanju Heraklesu i tako zadržali pet bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Branilac titule je, iako se to po rezultat ne može zaključiti, odigrao veoma dobru utakmicu o čemu svedoči i podatak da je ka protivničkom golu šutnuo čak 29 puta!

Ipak, samo dve lopte su završile iza leđa golmana Heraklesa. Zanimljivo i prvi gol je bio u nadoknadi poluvremena, prvog. Taj pogodak je dao Stiven Bergvijn u prvom minutu nadoknade.

Malo po malo u nastavku meča Herakles se otvarao, mada je „zvižidalo“ svuda i oko njegovog gola. Ipak, u 66. minutu domaćin je izborio penal, a strelac je bio Džef Hardeveld.

I kada su svi na stadionu Polman pomislili da će meč biti završen bez pobednika, kapiten PSV-a Luk de Jong našao se u 93. minutu na pravom mestu i sa peterca iskoristio dodavanje Gudmundsona.