Radnički protutnjao Surdulicom, het-trik Haskića za beg od Partizana

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.12.18. | 20:10

Nišlije ubedljive na gostovanju fenjerašu - 4:0

Radnički iz Niša je bio nemilosrdan u Surdulici. Drugoplasirani tim Superlige ubedljivo je savladao Dinamo iz Vranja, a najbolji akter utakmice bio je trostruki strelac Nermin Haskić - 4:0 (2:0).

Sastav Nenada Lalatovića je sa ovom pobedom pobegao trećeplasiranom Partizanu na osetna četiri boda prednosti, ali i prišao Crvenoj zvezdi na šest bodova zaostaka.

Otpor slabašnog fenjeraša na ovoj utakmici trajao je 34. minuta, kada se Haskić upisao u strelce sa bele tačke. Iskusni napadač mrežu Ognjena Ristića pogodio je i u poslednjim trenucima prvog poluvremena, dok je treći pogodak postigao 25 minuta pre kraja utakmice, kada je ujedno postavio i konačan rezultat meča. Na isteku časa igre u strelce se upisao i Aleksandar Stanisavljević.

Nekadašnji napadač Sarajeva, Košica, Žiline i Ružomberoka stigao je do brojke od 11 postignutih golova u ovoj sezoni, pa mu vodeći Aleksa Vukanović sada beži samo jedan pogodak.

U poslednjoj utakmici današnjeg programa u Superligi, Proleter iz Novog Sada i Spartak iz Subotice remizirali su na Karađorđu (2:2), iako su oba tima imala prednost tokom meča. Gosti su vodili ranim golom Vulćevića, ali je domaćin pogocima Čovića i Vujaklije sredinom drugog poluvremena stigao do preokreta. Ipak, konačan rezultat utakmice u 75. minutu postavio je Nemanja Obradović.

Radnički u sredu ide u goste Voždovcu, dok Dinamo ide na noge Dimanu u Vranje.

SRBIJA 1 - 18. KOLO:

Bačka - Napredak 3:3 (1:1)