"Alberto Bueno"

Rajo posle tri meseca slavio na Valjekasu, Žuta podmornica potopljena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.02.15. | 20:48

Samo Barsa i tim iz predgrađa Madrida su uzeli Viljarealov skalp još od novembra, Rajo prvi put slavio kod kuće takođe od tog meseca

Alberto BuenoViljareal je jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone u Primeri. Posle 23 kola se nalazi na šestom mestu na tabeli. Međutim, očito da su na njega loše uticala ona dva poraza od Barselone, što je na najbolji mogući način iskoristio Rajo Valjekano. Iako nije fantastična domaćinska ekipa, pošto je poslednji put u predgrađu Madrida slavila u novembru, uspela je da skine skalp Žutoj podmornici i na taj način se sa 16. mesta popne čak do desetog. Rezultat je bio 2:0 (0:0).

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, tokom koga su dve dobre prilike propustili Đovani dos Santos i Viktor Ruiz, drugi deo igre je mnogo bolje otvorila domaća ekipa.

Igrao se 51. minut, Hosabed je izveo korner, lopta je stigla do Alberta Buena, koji je predriblao dvojicu na predivan način i poslao loptu u mrežu pored zbunjenog Serhija Asenha.

U igru su za goste ušli Čerišev i Vijeto, malo su se konsolidovali, ali je usledio hladan tuš. Lika je u 69. minutu dodao lep pas do Gaela Kakute, koji se divno snašao u petercu, i na vrlo sličan način kao Bueno matirao Asenha.

Lusijano Vijeto je jedan od najboljih mladih napadača na svetu, što je i pokazao kada je u dva navrata namučio Tonja na golu Raja, ali ga je čuvar mreže domaćeg tima ipak nadmudrio uz malu pomoć stative.

Ostalo je 2:0, Valjekas je mogao da počne da slavio po prvi put još od 23. novembra, kada je na ovom stadionu bez jedne tribine pala Selta.

Za ekipu za koju je ceo meč odigrao Antonio Rukavina je ovo tek drugi put u sezoni da nije postigao gol u gostima, to se desilo samo u remiju sa Granadom.