""
""

Raspucali se Barsini Španci na oproštaju Abidala i Vilje i izjednačili Realov rekord (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.06.13. | 21:09

Katalonci deklasirali Malagu sa 4:1 za kraj sezone, a publika je ovacijama ispratila francuskog defanzivca i Davida Vilju koji napuštaju klub

Sa deset španskih fudbalera u prvoj postavi, Barselona je u poslednjem meču u sezoni deklasirala Malagu sa 4:1 u meču koji je bio i oprištajni za Erika Abidala i vrlo verovatno Davida Vilju.

Jedini stranac u prvih 11 je bio Havijer Maskerano, a trener Vilanova je na teren poslao osam igrača poniklih u Barseloninoj akademiji. Već posle 16 minuta igre, bilo je 3:0 za Katalonce, a mrežu Malage su redom rešetali David Vilja, Fabregas i mladi Martin Montoja strašnim golom iz voleja. Početkom drugog poluvremena se u listu strelaca upisao i Inijesta i izgledalo je Malagi preti debakl. Ipak, uspeli su gosti da se trgnu, zaustave napade Katlonaca i golom Čileanca Moralesa ublaže poraz.

Publika na Kamp Nou je u 76. minutu ovacijama pozdravila ulazak u igru Erika Abidala, kojem je ovo bio oproštaj od Barsinog dresa. Baš kao i dva minuta kasnije kada su aplauzima i skandiranjima nagradili Davida Vilju koji je ustupio mesto Sančezu. Vrlo verovatno ovo je bio poslednji meč za Barselonu, jer se seli u neki od engleskih klubova... Ovom pobedom Barselona je izjednačila rekord Real Madrida od 100 osvojenih bodova u toku jedne sezone.

Sa druge strame, bio je ovo i poslednji meč Manuela Pelegrinija na klupi Malage jer odlazi u Mančester Siti.