RASTURANJE! PSV za 14 minuta fudbalskog transa išamarao Ajaks (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 23.09.18. | 18:41

Odbrana Kopljanika se raspala u Ajndhovenu

Da se zna ko je gazda!

Ajaks je ovog leta napravio sjajan tim, osvojio 13 od mogućih 15 bodova u Erediviziji, odlično započeo i Ligu šampiona... Ali PSV je šampion i najbolji holandski tim prethodnih godina. To je činjenica.

U velikom derbiju holandskog fudbala PSV je u Ajndhovenu pregazio ljutog rivala Ajaks sa 3:0 zahvaljujući furioznoj igri u prvom poluvremenu kada je za 14 minuta fudbalskog transa nokautirao Ajaks i postigao tri gola.

Sa velikim optimizmom je Ajaks doputovao u Ajndhoven. Posle 3:0 u Ligi šampiona i sa nekolicinom igrača u sjajnoj formi, Kopljanici su se nadali da će posle 868 dana i 74 utakmice konačno izbiti na čelo tabele u Erediviziji. Ali vladajuči šampion je poslao brutalnu poruku da gazi ka još jednoj tituli, da ga letošnji odlasci igrača, trenera Kokua i nekih bitnih funkcionera nisu oslabili i da je glavni favorit za četvrtu titulu u intervalu od šest sezona.

Bez povređenog kapitena De Lihta, Ajaksova odbrana se raspala u Ajndhovenu i omogućila domaćem timu da uzrešeta gol Onane. Odluka trenera Ten Haga da na štopera vrati plejmejkera Frenkija de Jonga se pokazala kao katastrofalna. Neiskusni desni bek Mazrui i De Jong na desnom štoperu su bili vrata koja je PSV širom otvorio i preko kojih se praktično ušetao u gol Ajaksa.

Brzonogi Stiven Bergvajn je po levom krilu rasturao Ajaksovu odbranu i pokazao da izrasta u strašnog igrača. On je u 21. minutu započeo seriju koja je 14 minuta kasnije rezultirala ogromnim vođstvom od 3:0. Posle njegovog prodora pored Mazruija i De Jonga i odbrane Onane, Gaston Pereiro je nastavio da teroriše Ajaks (četvrti gol u karijeri protiv njih) i lukavim šutem ispod noge Šenea započeo kanonadu.

Ajaks još nije došao sebi, a tri minuta kasnije je na emaforu pisalo 2:0! Opet katastroflna reakcija odbrane i De Jonga koju njewgov prezimenjak Luk koristi da izađe sam na Onanu i rutinski ga matira.

A u 35. minutu još jedan vrhunski prodor Bergvajna po levom krilu, opet šut iskosa, opet odbrana Onane i opet otpadak do kojeg prvo stižu domaći igrači. Čaki Lozano je sjajan meč krunisao golom za 3:0. Konačnih 3:0.

Probao je Ten Hag izmenama na poluvremenu, ušli su Dolberg i Van de Bek, ali bilo je kasno. PSV je zadržao prednost do kraja, a mogao i ubeldjivije da slavi. Filipsovci imaju perfektan start sezone – šest pobeda na šest mečeva! A ova danas je najslađa... Dušan Tadić je odigrao ceo meč za Ajaks, vrlo rano zaradio žuti karton zbog prekršaja nad Lozanom i ostavio loš utisak kao i ostatak tima.

HOLANDIJA 1 - 6. KOLO

Herakles - De Grafšap 4:0 (1:0)