"Levante slavio u neverovatnom meču"

Rat u predgrađu Valensije odneo tri „žrtve“, Levante od pokojnika do pukovnika u poslednjim sekundama! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.02.15. | 22:49

Čak tri crvena kartona videli smo na meču između Levantea i Granade, a domaćin je do 88. minuta jurio zaostatak, da bi u poslednim momentima pokupio sva tri boda – 2:1

Levante slavio u neverovatnom meču

Ludnica u predgrađu Valensije! Ako ste mislili da derbi začelja 24. kola Primere neće doneti ništa interesantno, debelo ste se prevarili. Levante i Granada odigrali su meč za pamćenje, videli smo tri crvena kartona, gosti su vodili od samog početka utakmice, ali... Onda je usledila furiozna završnica Levantea! Sa dva gola u poslednjim momentima meča domaćin je zapalio stadion Siudad de Valensija i došao do zlata vrednih bodova u borbi za opstanak – 2:1.

Početak nije mirisao na radost navijačima Levantea. Mladi vezista Viktor Kamarasa igrao je rukom u svom šesnaestercu, a sudija Alfonso Alvarez nije imao dilemu i pokazao je na belu tačku. Priliku sa kreča nije propustio Jusef El Arabi i Granada je već od 13. minuta imala dragocenu prednost – 1:0.

U nastavku delovalo je da će se meč pretvoriti u borbu lošeg i lošijeg, s tim što su gosti imali gol viška koji su na sve načine pokušavali da sačuvaju. A onda je Adrijan Kolunga nesmotrenim startom stavio na kocku sve što su crveno-beli stvorili u dosadašnjem toku meča. Vezista Granade startovao je u 72. minutu nesmotreno i nepotrebno na sredini terena, zbog čega je zaradio direktno isključenje, pa je to bio znak za goste da počnu da razmišljaju isključivo o svom golu.

No, kada je Abel Resino pokušavao da pronađe recept po kojem će se njegov tim odbraniti sa 10 igrača, samo sedam minuta kasnije morao je ponovo da mozga! Njegov napadač Jusef El Arabi ušao je prvo u verbalni, a zatim i fizički obračun sa štoperom Levantea Ivanom Ramisom, pa je arbitar obojici pokazao put u svlačionicu.

Granadi ostalo da pokuša da se odbrani sa samo osam fudbalera u polju! Umalo im je to i uspelo, ali im je planove pokvario 20 – godišnji Kamarasa koji od tragičara postaje heroj na stadionu Siudad de Valensija – 1:1. Gostujića ekipa izgubila je dva, ali u datoj situaciji mogla je biti zadovoljna i već viđenim jednim bodom, ali im je Levante  i to „ukrao“.

Iscrpljenim i brojčano slabijim igračima crveno-belih popustila je koncentracija samo nekoliko sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka i David Baral u trećem minutu nadoknade presuđuje Granadi, a svom timu donosi zlata vredne bodove u borbi za opstanak – 2:1.