"Kirjos"
"Kirjos"

Razbijači Izner i Kirjos ušli u treće kolo Vimbldona i ostavili svoje protivnike na “krompiru”

Vreme čitanja: 1min | sre. 01.07.15. | 17:01

Amerikanac i Australijanac se plasirali u šesnaestinu finala

KirjosOčekivano, mada su oba teniser morala da odigraju po jedan taj-brejk. Džon Izner Nik Kirjos plasirali su se u treće kolo najstarijeg teniskog turnira na svetu. Izner je bio bolji od Metjua Ebdena sa 3:0 (6:2, 7:6 (8), 6:4) u setovima, dok je istim rezultatom Kirjos nadjačao Huana Monaka (7:6 (5), 6:3, 6:4).

Izner je meč prelomio u drugom setu kada je igrao taj-brejk. Ebden ga je namučio ali je snažni server izdržao napade i slavio sa 10:8 u tom gemu. Što je za Iznera bio drugi, to je za Kirjosa bio prvi set.

Pretio je Monako kome ovo nije omiljena podloga, ali je Kirjos dobio prvi set sa 7:5 u taj-brejku i na taj način prelomio meč. Posle je sve išlo lakše, Australijanac je dobio dva preostala dela igre sa 6:4 i 6:4.

Kirjos u trećem kolu ima jako težak posao pošto se sastaje sa Milošem Raonićem koji je bio bolji od Tomija Hasa 3:1 (6:0, 6:2, 6:7, 7:6). Izner čeka da sazna svog protivnika. On će se sukobiti sa pobednikom meča Marin Čilić –Rikards Beraknis.