""
""

Razbijena su rimska srca kad Pablo Osvaldo puca (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 11.05.14. | 19:51

Bivši napadač Rome doneo Juventusu trijumf na Olimpiku u nadoknadi vremena (1:0)

Najbolji je Juventus! Znalo se to i pre pretposlednjeg kola Serije A, ali je potvrda stigla u domu najvećeg rivala. I to golom u poslednjim sekundima utakmice. Valjda da ga više peče. Stara dama je oborila na pleća Romu potvrdivši da joj u Italiji niko nije ravan i da protiv takve ekipe niste sigurni ni kad se igra četvrti minut nadokande – 1:0.

Baš tad je na scenu kročio Pablo Osvaldo, koga su navijači na Olimpiku izviždali samo 20 minuta ranije kad je zamenio Ljorentea, a bivši napadač Vučice završio kontru i pogodio u srce ve Rimljane. Bio je to pogodak koji je ekipi Antonija Kontea doneo izjednačenje sopstvenog rekorda po broju pobeda u jednoj sezoni i približio ga ostvarenju granice snova, jer će u završnom kolu protiv Kaljarija u Torinu crno-beli biti u prilici da se učlane u „klub sto“ kad je u pitanju broj bodova. Trenutno su na koti 99.

Sve do minijature Pabla Osvalda, iako su na terneu bili i mnogo veći asovi od njega, a blistali su golmani. I to rezervni. U odsustvu Morgana Desanktisa i Đanluiđija Bufona (neobjašnjivo počeli na klupi) u derbiju pretposlednjeg kola Kalča su se istakli Lukaš Skorupski i Marko Storari, najzaslužniji što je na Olimpiku dugo stajao početni rezultat .

Dvojica čuvara mreže razbranili su se naročito u drugom poluvremenu, uspeli da „pohvataju“ sve šuteve i meč označen kao pitanje časti – jer je Stara dama od prošlog kola prvak, a Vučica od pretprošlog obezbedila plasman u Ligu šampiona – privedu kraju kao pritajeni junaci. Bar se tako činilo da pred kraj kad je reč o Poljaku među stativama rimskog kluba, pošto je i imao više posla, mada se mora priznati da je imao i naklonost sreće, jer je Pogba pred kraj prvog poluvremena pogodio samo prečku.

Roma je bila za nijsnu agresivnija, ofanzivnija i smislenija, međutim, nije uspela da naplati inicijativu. Doduše, mreža crno-belih se zatresla u 17. minutu, ali je gol Torosidida poništan zbgo igranja rukom. U nastavku su puleni Rudija Garsije imali nekoliko dobrih napada, da bi Storari uspeo da ukroti udarce Najngolana i Florencija.

A onda tipično „juventusovski“ napad i Olimpiko je – ućutkan!