"Navijači Eibara imaju razloga da budu zadovoljni"

Razočarala “najhipsterskija“ utakmica Primere: Autogol rešio dvoboj malih i ponosnih (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.11.15. | 13:52

Dijego Ljorente pogurao odlični Eibar do šestog mesta na tabeli. Ispred Valensije

Navijači Eibara imaju razloga da budu zadovoljniAtletiko Madrid i Barselona. Dva jedina tima koja su uspela da savladaju Eibar u ovoj ligaškoj sezoni. Rajo Valjekano nije imao šanse. U dvoboju dva najmanja kluba u španskoj eliti - zbog čega su ovaj meč nazivali okršajem "la liga modestos", malih i ponosnih - autogol Dijega Ljorente ispostavio se kao presudan trenutak. Baski su slavili sa 1:0.

Igrao se 21. minut kada je sevnula ubitačna kontra domaćih, usledio je prizeman i oštar centaršut sa desnog krila, a 22-godišnji defanzivac Raja nije se najbolje snašao pa je  Eibar krunisao terensku inicijativu. Imao ju je gotovo sve vreme, pa gosti mogu da budu zadovoljni što nisu kući ispraćeni i sa većom razlikom.

Jer iako nismo gledali posebno kvalitetan fudbal u "najhipsterskijoj" utakmici Primere - danas je, je l’ te, čak i moderno navijati za male - Eibar je ipak morao da umuva barem još jednu loptu u mrežu rivala. Uostalom, prosto je neverovatno šta su u 63. minutu promašili domaći. Na centaršut sa desne strane i Keko i Serđi su promašili ceo fudbal, dok je Saul Berhon na drugoj stativi bio sam kao duh, ali je pogodio samo spoljno deo nebranjenje mreže.

Ali neće se to dugo pamtiti. Eibar je četvrtom pobedom u sezoni izbio na šesto mesto na tabeli. Ispred timova kakvi su Valensija, Deportivo, Sevilja, Betis, Espanjol, Atletik Bilbao...

All Goals and Highlights HD - SD Eibar 1-0 Rayo... by zidanekrisz