""
""

Redsi pucali ćorcima, odluka pada na Enfildu! Valensija ubedljiva, Leverkuzen jednom nogom u osmini finala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 18.02.16. | 23:02

Klopova ekipa imala znatno više prilika, ali je blistao Marvin Hitc. U finišu umalo stigla kazna (0:0)

Liverpul je bio bolji rival u Augzburgu, ali tu bolju igru nije uspeo da prevori u makar jedan pogodak, pa će odluka o učesniku osmine finala Lige Evrope pasti naredne nedelje na Enfildu - 0:0.

Redsi su kontrolisali loptu i rezultat, ali onda kada su to trebali da krunišu i rezultatom, na tom putu bi im se isprečio fenomenalni Marvin Hitc. Tu se pre svega misli na strašan udarac Alberta Morena u 71. minutu, koji je na spektakularan način zaustavio švajcarski čuvar mreže.

Na kraju, kada je Liverul istrošio kompletnu municiju, mogla je da usledi kazna sa druge strane. Ipak, pokušaj Đia Dong Vona završio je na stativi Minjoleovog gola.

Velensija je konačno dočekala svoju priliku da iskali sav bes na nekom od rivala. Ceh je platio nesrećni Rapid iz Beča, koji je na Mestalji deklasiran sa neverovatnih 6:0 (5:0).

Apsolutni junak slavlja Slepih miševa bio je mladi napadač Santi Mina, koji je postigao dva i namestio tri gola, a sve to u prvih 35 minuta igre. Ekipa Gerija Nevila spustila je loptu na zemlju u drugom poluvremenu, pa je šesti pogodak pao tek u 89. minutu, kada je Rodrigo na asistenciju Rubena Veza postavio konačan rezultat.

Bajer iz Leverkuzena napravio je veliki korak ka plasmanu u osminu finala Lige Evrope. Aspirindžije su ostvarile trijumf na izuzetno teškom gostovanju u Lisabonu na Žoze Alvaladeu, a jedini pogodak bio je delo Karima Belarabija u 26. minutu.

Posao domaćinu u finišu meča značajno je olakšalo isključenje Rubena Sameda u 74. minutu, pa Sporting može da bude prilično zadovoljan što nije poražen i znatno težim rezultatom.

U Ljvovu je bilo bure i prilika sa obe strane, ali su mreže mirovale, pa u revanšu u Gelzenkirhenu ponovo možemo očekivati izuzetno zanimljiv meč između Šalkea i Šahtjora.