""

Roma petardom sačuvala Garsiju: Brkić na vetrometini Olimpika! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.09.15. | 20:04

Rimljani raspucani pred drugo kolo Lige šampiona - 5:1

Karpi je platio ceh loših rezultata Rome u poslednja dva kola italijanske Serije A, pa je u šestom kolu doživeo pravu katastrofu na rimskom Olimpiku - 5:1 (3:1).

Srpski čuvar mreže Željko Brkić bio je na pravoj vetrometini u Večnom gradu, a njegov klub je doživeo i četvrti poraz na startu sezone.

Seriju golova u Rimu pokrenuo je Kostas Manolas u 24. minutu, koji je Rimljane doveo u vođstvo u 24. minutu, dok je četiri minuta kasnije svaku dilemu razrešio Miralem Pjanić iz slobodnog udarca.

Goste u život nije uspeo da vrati ni pobgodak bivšeg igrača Rome, Marka Borijela, koji je u 34. minutu smanjio rezultat na 3:1, ali je nada novopečengog prvoligaša Italije trajala sve do 51. minuta kada je Mohamed Salah postigao svoj treći prvenstveni pogodak na trećoj vezanoj utakmici za Vučicu, dok je konačnih 5:1 postavio Lukas Dinj u 68. minutu.

Karpi je ovu katastrofu mogao da učini znatno blažom u 76. minutu, kada je Brazilac Matos promašio udarac sa bele tačke.

Roma već u utorak gostuje BATE-u u Ligi šampiona, dok u nedelju ide na noge Palermu. Karpi će prvu pobedu potražiti protiv Torina u Modeni.