"protest gostujućih igrača... Tek prvi"

Rumuni u fazonu dajte svega u 90 minuta! Dva penala, 15 kartona, preokret u 95. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.10.16. | 19:27

Hadžijev Vitorul je na kraju slavio sa 2:1

protest gostujućih igrača... Tek prviNije baš da se u Rumuniji igra nešto posebno kvalitetan fudbal, ali barem nikad nije dosadno. Samo što naše istočne komišije izgleda imaju malo čudan smisao za zabavu, pa umesto driblinga i tečnih akcija isuviše često gledaju nešto što na momente više liči na rijaliti program no na fudbal. Savršen primer da pojasnimo na šta mislimo, Vitorul je u 14. kolu Lige jedan savladao Voluntari sa 2:1, ali tek pošto je u meču u kome su viđena dva penala, bar jedan veoma sporan, čak 15 kartona, od kojih dva crvena, do preokreta stigao sa dvojicom igrača više i to golom u petom minutu sudijske nadoknade.

Pobednički pogodak Kevina Bolija je u stvari verovatno jedna od retkih stvari sa meča oko koje se neće dizati prašina, mada će u Voluntariju sigurno reći da su žrtve pristrasnog suđenja u korist Vitorula, predvođenog legendarnim Georgijem Hadžijem.

Istina je verovatno negde na sredini.

Bilo kako, i gosti do vođstva stigli sa bele tačke, kasnije igru u potpunosti prepustio rivalu, naivno ostali sa desetoricom na terenu zbog drugog žutog za Jonuta Balaura, da bi sve otišlo dođavola kada su sudije u 73. minutu svirale penal za Vitorul i izazvale velike proteste Voluntarija zbog čega je isključen i kapiten Vasile Maftei. Sa devetoricom na terenu, Voluntari jednostavno nije mogao da izdrži, pa se Vitorul probio na treće mesto na tabeli.