""

Rumunski derbi nije mogao da prođe bez vatre: Kluž pobedio Astru sa 4:1

Vreme čitanja: 1min | sub. 13.09.14. | 21:59

Jusef dobio crveni i sprečio povratak svoje ekipe

Prštalo je večeras u rumunskom derbiju, pet golova, čeitiri žutih, dva crvena kartona i na kraju zaslužena pobeda Kluža protiv Astre – 4:1.

Gosti su krenuli veoma nervozno i u devetom minutu su već imali dvojicu igrača sa javnim opomenama, a domaćini su poveli u 34. minutu preko Deaka, a onda je Tade u samom finišu poluvremena povećao prednost svoje ekipe i zadao težak psihološki udarac igračima Astre.

Ipak, gosti su uzvratili u drugom minutu nastavka preko Vilijama, utakmica je bila izjednačena, ali je Ben Jusef u 66. minutu zaradio direktan crveni karton i tako sprečio mogući povratak svoje ekipe u igru.

Naravno, usledila je kazna, a Guima je u 77. minutu otklonio svaku sumnju sa pitanja ko će biti pobednik ovog meča, a Tade je u 91. samo uvećao radost domaćih navijača sa bele tačke .