""
""

Rusesku razneo Gimaraeš, Braga u seriji! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 10.01.14. | 23:23

Gosti sa Alfonso Enrikesa držali su se u Bragi samo pola sata, kada je kluč za mrežu Daglasa Žesusa pronašao talentovani Kolumbijac Felipe Padro, a onda je proradio rumunski golgeter - 3:0

Nova Bragina devetka konačno trese mreže! Nakon propale polusezone u španskoj Seviji, nekadašnji napadač Steaue Raul Rusesku debitovao je u portugalskoj Primeiri sa dva pogotka i to protiv izuzetno čvrstog i neugodnog Gimaraeša – 3:0 (1:0).

Gosti sa Alfonso Enrikesa držali su se u Bragi samo pola sata, kada je kluč za mrežu Daglasa Žesusa pronašao talentovani Kolumbijac Felipe Padro.

Nešto više od pola sata trebalo je da prođe od tog pogotka da Rusesku postigne prvi prevnstveni gol još od 28. maja 2013. godine, kada je u Bukureštu zatresao mrežu Brašova.

Rumun je prvo u 66. minutu matrirao Žesusa, a onda to ponovio i šest minuta kasnije, čime je najavio povratak u veliku formu.

Braga je ovim trijumfom preskočila Nasional na šestom mestu i približila se petoplasiranom Gimaraešu na bod zaostatka, ali je još uvek mnogo daleko od kvalifikacija za Ligu šampiona.