""
""

Sad je Monako na potezu! MinimalNica stigla Kneževe (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.03.17. | 21:57

Sada tri kluba imaju isti broj bodova, s tim što ekipa Leandra Žardima tek treba da odigra svoj meč 28. kola. Sent Etjen se spotakao na gostovanju Bastiji, goleada u Kaenu...

Pari Sen Žermen je slavio minimalnim rezultatom, na isti način dobila je i Nica, sada je na redu Monako. Najveće iznenađenje Lige 1 uspelo je da slomi otpor Dižona i nastavi poteru za šampionskim peharom - 1:0.

Ali, za nova tri boda i nastavak serije bez poraza ozbiljno su se pomučili i preznojili dresove gosti s Azurne obale. Gotovo punih 70 minuta odolevali su fudbaleri Dižona, pre nego što je Vilan Siprijen uspeo da probije kapiju ispred gola Baptista Rejnea.

Velike zasluge idu na račun Valentana Ejserika, koji je poslao teledirigovano dodavanje po dijagonali. Siprijen je rutinski primirio loptu, protrčao kraj svog čuvara, a onda poslao strelu odmah iznad Rejnea i olakšao veče celom timu.

Nicu narednom periodu čekaju, na papiru, tri lakša protivnika. Od Kaena, preko Nanta, do Bordoa.

Sent Etjen se ozbiljno sapleo i to protiv davljenika. Bastija je danas uzela slađi bod i tako održala živom nadu da bi opstanak mogao da se obezbedi u finišu sezone - 0:0.

Kiša golova u Kaenu, gde je na kraju ipak više razloga za radost imao Anže - 3:2. Već posle pet minuta Ekambi je probio led i započeo golgeterski niz na obe strane, a već do 21. minuta bilo je 2:1 za goste. Tek što je drugo poluvreme krenulo Anže je sa bele tačke stigao do dva gola prednosti, da bi Ivan Santini u 67. minutu uneo dodatni nemir u protivničke redove. Ali, rezultat se više nije menjao.

LIGA 1 - 28. kolo

Bordo - Lion 1:1 (1:0)