""
""

Salihović i Modest uništili Volfsburg, Štutgart u dubokom kanalu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.03.14. | 17:15

Na dve asistencije i gol bosanskohercegovačkog fudbalera nadovezao se mladi Francuz sa dva pogotka i asistencijom. Ajntraht Švabama naneo, verovali ili ne, osmi uzastopni poraz u Bundesligi

Tri vezana trijumfa dovela su Volfsburg u poziciju da se bore za mesto koje vodi u Ligu šampiona. Ali, onda je "čopor" Vukova naišao za kaznenu ekspediciju zvanu Hofenhajm. U 45 minuta bilo je 4:1, a do kraja brutalnih 6:2! To je prvi put da je Hofenhajm uspeo da postigne šest komada u jednom bundesligaškom meču. I to na kakav način!

Domaćin je poveo već u drugom napadu na utakmici, pošto se Roberto Firmino odlično snašao u protivničkom petercu i zatresao mrežu posle asistencije Modesta

Već u 15. minutu bilo je 1:1. Ivan Perišić je lepim centaršutem s leve strane pronašao Dosta, koji je glavom loptu sproveo na pravo mesto.

Domaćin je u finišu prvog dela igre uspeo da ponovo dođe do vođsta. A kakvih je šest minuta odigrao Hofenhajm! Prvo je Salihović poslao vrlo opasnu loptu u kazneni prostor Volfsburga, a kompletna odbrana, zajedno sa golmanom Benaljijom je zakazala, što je Niklas Sule iskoristio i vratio domaćinu gol prednosti. A onda, u samo četiri minuta, Antoni Modest je izbušio mrežu Vukova. Prvi gol posle vrlo snalažljivog voleja, drugi glavom.

Ali, to nije bilo sve. U drugom poluvremenu viđena su još tri pogotka. Prvo je Perišić iskoristio asistenciju De Brujna i umanjio rezultat na pristojnih 4:2, ali je Salihović prvo postigao gol sa bele tačke, a potom i asistirao za Šliploka, koji je postavio konačnih 6:2.

U drugom meču večeri novi ponor Švaba iz Štutgarta, koji su na gostovanju kod Ajntrahta u Frankufurt vodili, ali su na kraju, verovali ili ne, pretrpeli osmi uzastopni poraz u Bundesligi - 1:2!

Martin Harnik je pogodio za goste, ali je sav trud pao u vodu u poslednjih 10 minuta kada su Jan Rozental i Aleksandar Majer doneli domaćima preokret.

A Štutgart ostavili da se koprca u borbi za opstanak. Tik iznad zone ispadanja, ali samo na osnovu gol razlike. Bodovno poravnatog sa Hamburgom i Frajburgom.