""
""

Sampdorija preti Voši: Triglav „počišćen“ za osam minuta, Ferero došao helikopterom na utakmicu

Vreme čitanja: 1min | pet. 17.07.15. | 19:25

Ekipa Valtera Zenge sigurna protiv slovenačkog drugoligaša – 3:0

Rival nije bio naročito kvalitetan, ali sparing sa slovenačkim drugoligašem Triglavom možda je nagovestio da je novi trener Sampdorije Valter Zenga na dobrom putu da napravi resepktabilnu ekipu. Tim iz Đenove i pored vožnje u „leru“ lagano spakovao Slovencima tri gola i pobedio u prijateljskom meču odigranom u Kranju – 3:0.

Iako je u pitanju bio običan sparing predsednik Sampdorije Masimo Ferero došao je u Sloveniju. I to helikopterom. Potencijalni rival Vojvodine u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope dobrom igrom u prvom poluvremenu skršio je otpor rivala.

Prvi gol bio je delo Poljaka Vščoleka u 33.minutu. Bio je to signal za igrače italijanskog tima da još jače pritisnu Triglav, tako da su u narednih osam minuta mrežu pogađali Fernando i Luis Muriel.

Trener Valter Zenga šansu je pružio svim raspoloživim snagama.

FK VojvodinaValter ZengaSerija ASampdorijaMasimo FereroLuis MurijelLiga EvropeItalijaEvropa