"Salvio proslavlja pogodak"

Šampionski let lisabonskih Orlova! Strašna Benfika za 19 minuta izbušila Eštoril kao švajcarski sir (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.02.15. | 23:10

Gosti otišli kući sa čak šest komada u svojoj mreži...

Salvio proslavlja pogodak

Ako se neko nadao da bi ove sezone Portugalija mogla da dobije novog vladara, grdno se prevario! Furija iz Lisabona, po imenu Benfika, uništila je Eštoril na Lužu rezultatom 6:0 i direktnim konkurentima, Portu i Sportingu, poslala jasnu poruku - titula ostaje na starom mestu!

Četvrtom pobedom u poslednjih pet kola Orlovi su učvrstili poziciju na vrhu Primeire, a u slučaju nerešenog ishoda u direktnom okršaju prvih pratilaca, odbrana titule bila bi daleko realnija!

Nije se četa Žorža Žezusa mnogo ustručavala protiv slabašnog protivnika, već je od samog starta krenula udarnički. U 16. minutu viđena je prva ozbiljnija prilika i pogodak kapitena Luizaa, koji je nadskočio kompletnu protivničku odbranu i napravio prvu rupu u mreži.

U istom ritmu domaćin je nastavio, bez previše razmišljanja, a samo deset minuta kasnije Eduardo Salvio duplirao je prednost, nakon što mu je Lima loptu ostavio „na tacnu“.

Tek što su se oporavili od šoka, fudbaleri Eštorila ponovo su loptu morali da vade iz gola - ovog puta strelac je bio Pici, koji je uputio bombastični šut ka golu rivala i naravno - neodbranjiv!

Rafalnu seriju, koja je trajala punih 19 minuta, zatvorio je Žonas samo nekoliko trenutaka kasnije. Navijači na Lužu pali su u trans posle pobedničkog plesa svojih miljenika.

Ali, tu nije bio kraj slatkim mukama lisabonskih Orlova! Tek što su igrači uhvatili pravi ritam u drugom poluvremenu arbitar je dosudio penal u korist Benfike, koji je Lima pretvorio u peti pogodak na utakmici! Od tog momenta domaćin je oborio tempo samo za nijansu, pošto je i dalje vrebao gol nemoćnog Kijeseka. Obletali su Orlovi oko svog plena punih pola sata, čekali momenat kada će se ponovo ukazati prilika da se zada fatalni udarac, a to se i desilo u 86. minutu. Strelac je ponovo bio Žonas...

Fudbaleri Brage u poslednjem subotnjem meču su kao gosti pobedili Rio Ave sa 2:0 i nastavili poteru za trećeplasiranim Sportingom iz Lisabona. Iako rezultat to baš i ne pokazuje, gosti su se prilično namučili kako bi osvojili bodove.

Uspela je Braga tek u 49. minutu da načne upornog i borbenog domaćina, a strelac je bio Ze Luis. Pitanje pobednila definitivno je rešeno tek u poslednjim trenucima utakmice, kada je Salvador Agra postavio konačan rezultat.