"Ne zna šta ga je snašlo: Hadži"

Šampionski ples Targu Mureša: Pola tuceta golova završilo u mreži Hadžijevog Vitorula (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 02.05.15. | 22:05

Adrijan Hora postigao je het-trik

Ne zna šta ga je snašlo: HadžiPoslednjih godina šampioni u Rumuniji bili su Ocelul, Kluž, Unirea Urzičeni, pa zašto sada planove Steaiu ne bi poremetio još jedan klub koji se dugo nalazio u senci klubova iz Bukurešta? Targu Mureš je u goleadi protiv Vitorula, gde je Adrijan Hora postigao het-trik, rutinski ostvario treću vezanu pobedu – 6:1, tako da sada sa mečom više ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Steauu.

Domaćinu je posao bio olakšan u 37. minutu, kada je Memele dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je imao sve vreme sveta da sa igračem više savlada žilave goste. Goleadu je otvorio Hora koji sekund pre odlaska igrača na odmor i nastavio vrlo brzo kada su se vratili iz svlačionice, potvrdu osvajanja sva tri boda koja znače i korak bliže ka titulu doneli su N’Doje i Aksente, potom se u listu strelaca upisao Goga u 86, a tačku je stavio Hora svojim trećim golom na meču. Sve što je Vitorul legendarnog Georgija Hadžija uspeo da uradi bio je počasni gol Nikolita u 77. minutu za konačnih 6:1.

Do kraja sezone u Ligi 1 ostalo je još četiri kola, odnosno u igri su još 12 bodova, pa će Steaua dati sve od sebe spreči da Targu Mureš da prvi put u klupskoj istorji postane šampion.

Goleada je viđena i u Brašovu, gde je istoimeni klub pet minuta pre kraja stigao do remija protiv Kluža – 2:2, čime je pobegao iz opasne zone.

Botošani je sprečio Univerzitateu iz Krajove da (pre)stigne Petrolul – 2:0. Acsinte u 26. i Batin u 87. minutu pokvarili su planove gostima i možda ih izbacili iz trke za Evropu.

LIGA 1 – 30. kolo

Konkordija – Panduri 1:0 (0:0)