"Aduriz u zagrljaju saigrača"

San Mames klicao heroju: Uragan Aduriz pregazio Sporting (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.10.15. | 22:15

Bilbao zabeležio ubedljiv trijumf nad Sportingom iz Hihona (3:0) uz dva gola sjajnog napadača

Aduriz u zagrljaju saigrača

Atletik Bilbao je definitivno u formi. Sjajni tim je na San Mamesa je dobrom i ubedljivom partijom pred svojom publikom zgromio Sporting iz Hihona - 3:0 (2:0) i novim trijumfom nastavio beg iz opasne zone, ka sredini tabele.

Poslednji meč devetog kola Primere doneo je laganu partiju Baska, koji se nisu namučili protiv gostujućeg tima u kojem jedino talentovani Alen Halilović odskače od ostalih. Igrali su koliko im treba, a mogli su da zabeleže i ubedljiviju pobedu.

Od starta meča su puleni trenera Ernestea Valverdea bili bolji, kontrolisali su igru i dešavanja na terenu, a meč su prelomili nakon pola časa igre. Najpre je nakon sjajne akcije i asistencije tamnoputog Injakija Vilijamsa, sjajno reagovao Markel Susaeta koji je sjajno pogodio mrežu gostiju za 1:0.

Baski su do drugog gola stigli u finišu prvog dela tačnije u 42. minutu. Omar je skrivio najstrožu kaznu, loptu je namestio jedan od najboljih pojedinaca domaćih Aric Aduriz, ali je njegov udarac golman Hihona Alberto sjajno odbranio. Ipak, lopta se ponovo odbila pred napadača Atletika koji je bio neumoljiv iz drugog pokušaja za 2:0.

U nastavku Bilbao je rutinski odradio posao. Sjajni Aduriz je posle sjajne akcije i asistencije Benjata postigao još jedan gol, njegov ukupno sedmi u ovoj sezoni, kojim se pridružio na listi strelaca vodećem triju: SuarezNolito - Ronaldo, koji su takođe sedam puta pogađali protivničke mreže ove sezone.

Mogao je Atletik do kraja meča da postigne još koji gol, ali je u finišu zablistao i golman Hihona. Bilbao je ovim trijumfom produžio seriju od četiri uzastopne utakmice bez poraza, a sa 11 bodova približio se samo na dva poena od šeste pozicije koja vodi u Evropu. Sporting je novim porazom ostao na devet bodova, i prvi je iznad mesta koje vodi u Segundu.