Šatov smirio Arsenal, preokret Krasnodara

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.08.18. | 17:27

Uroš Spajić upisao takmičarski debi u dresu Krasnodara

Zenit polako, ali sigurno hvata pobednički ritam. Trofejni klub iz Sankt Peterburga na svom terenu je savladao Arsenal iz Tule sa 1:0 u drugom kolu ruske Premijer lige i sačuvao maksimalan učinak na startu sezone.

Ekipa Sergeja Semaka kao da je igrala dozirano, odnosno taman koliko je bilo potrebno kako bi se upisala nova tri boda i zadržala čelna pozicija.

Napali su fudbaleri Zenita od prvog zvižduka sudije Matjunjina, ali je samo je jednom lopta završila iza leđa golmana Mihaila Levašova.

Igrao se 62. minut kada je Oleg Šatov izveo slobodan udarac sa 25 metara, a lopta je odskočila na petercu i prevarila čuvara mreže gostiju.

Srpski internacionalac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč za Zenit na poziciji štopera, dok je Goran Čaušić bio starter u Arsenalu.

U prvoj subotnjoj utakmici Krasnodar je kao gost savladao Ural sa 2:1, a takmičarski derbi u dresu pobedničkog kluba imao je Uroš Spajić.

Kod domaće ekipe Dominik Dinga je presedeo utakmicu na klupi, svih 90 minuta u odbrani je igrao bivši štoper Partizana Gregor Balažic.

Junak današnje pobede Krasnodara bio je Pavel Mamajev koji je golom u 89. minutu zaokružio potpuni preokret.