""

Selta presudila Saragosi i ponovo ušla u igru za opstanak (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 23.04.13. | 00:11

Ostaje pitanje ko će na kraju sezone spakovati kofere i otići u Segundu

Ako je situacija na vrhu tabele manje-više jasna, onda se na dnu vodi jedna od najneizvesnijih borbi... Čak šest ekipa nalazi se u situaciji da se naredne sezone presele u Segundu, a najveće šanse imaju upravo Selta i Saragosa, ekipe čiji je direktan duel mogao već da donese prvog putnika u niži rang.

Da je Saragosa slavila pobegla bi iz opasne zone, a Selti uručila kartu u jednom pravcu. Međutim, tim iz Viga je pokazao da se do poslednjeg kola neće predavati, a na svom terenu stigao je do krucijalnog trijumfa, koji bi mogao da im kasnije donese opstanak u Primeri – 2:1.

Apsolutni heroj večerašnje pobede je Bermeho, koji je u drugom minutu nadoknade meča uspeo da postigne zlata vredan pogodak i svom timu donese veoma bitna tri boda.

Ipak, loše je počelo za domaćina, pošto su Lavovi poveli preko Sapunarua u 26. minutu. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala i već u 37. minutu Lopez je doneo izjednačenje.

Do kraja utakmice oba tima imala su šanse da postignu gol za pobedu, a na kraju je to učinila Selta.

Četvrti sudija je pokazao pet minuta nadoknade. Pet minuta nade za domaće navijače i igrače. A onda je na scenu stupio Bermeho. Centarfor Selte je uspeo da iskoristi ubačenu loptu Orelane i nekako smestio loptu iza leđa Roberta, a slavlje na stadionu je moglo da počne.

Selta sada ima 27 bodova, kao i Saragosa, što samo garantuje ogromnu borbu za beg sa dna do kraja prvenstva.

CEL 2-1 ZAR by ADSA214