""
""

Sent Etjen na evropskom kursu, Tuluz se još koprca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.04.16. | 22:18

Gregori Pužol, fudbaler Gazelek Ajačija, postao najefikasniji aktivni francuski fudbaler u Ligi 1 sa 74 postignuta gola

Miriše na Evropu u Sent Etjenu. Klub koji je svetu podario, pored ostalih, Mišela Platinija večeras je u gostima savladao Bastiju sa 1:0 u utakmici 34. kola francuske Lige 1.

Jedini pogodak na utakmici na Korzici postigao je Nolan Ru u 75. minutu. Čekali su navijači Sent Etjena na taj gol, a do pomenutog momenta Bastija je svakako bila ravnopravan rival.

Sent Etjen je večeras upisao četvrtu uzastopnu pobedu u francuskom šampionatu, dok su Korzikanci doživeli drugi poraz zaredom i čeka i teoretski još nisu osigurali opstanak.

Bod u toj borbi osvojila je ekipa Tuluza na gostovanju Lorijanu – 1:1. Imaće za čim da žale gosti jer su u 90. minutu primili gol, a strelac je bio Zargo Ture.

Prethodno, Tuluz je poveo na startu drugog poluvremena pogotkom Vilsam bin Jeder.

Bivši kapiten Crvene zvezde Pavle Ninkov igrao je za goste od 72. minuta umesto Žana Armela Kane-Bijika.

Bitku za Evropu nastavila je ekipa Lila koja je u gostima savladala davljenika Gazelek Ajačio sa 4:2.

Utakmicu je obeležio Sofijan Bufal koji je postigao het-trik za goste, ali će se pamtiti i da je fudbaler domaćih Gregori Pužol dao gol u 41. minutu. To mu je bio 74. gol i on je trenutno najefikasniji aktivni Francuz u Ligi 1.