"Slavlje fudbalra Dinama"

Sevali projektili u derbiju Moskve, Džudžak kroz uši Akinfejeva odneo pehar iz muzeja CSKA: Dinamo sipao so na ranu ljutom rivalu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 08.04.15. | 21:29

Zoran Tošić ulaskom u drugom poluvremenu razmrdao igru Armejaca, pogodio prečku, ali nije spasao Armejce poraza - 1:2

Slavlje fudbalra DinamaGotovo je! Teoretski, ima još da se igra, ali u praksi je izvesno: CSKA neće odbraniti titulu. Pehar šampiona Rusije će se, sva je prilika, preseliti iz Mosvke u Sankt Peterburg, pošto je branilac krune pretrpeo i drugi veliki šamar u samo tri dana i još jednim porazom u derbiju omogućio fudbalerima Zenita da steknu 11 bodova prednosti.

Armejci su u velikom derbiju Moskve poraženi od Dinama (1:2), koji je spektakularnim golovima izbio na deobu četvrtog mesta i ne samo što se čini da mu je garantovan plasman u Ligu Evrope, već ukoliko Policajci ovako nastave mogli bi i do pozicije koja vodi u Ligu šampiona. Centralna figura derbija bio je Balaš Džudžak, u 24. minutu postigao je izvanredan gol, odapeo strelu sa 25 metara, doslovce „probušio“ Igora Akinfejeva i golmanu ruske reprezentacije upropastio 29. rođendan. Kakva je to samo bomba bila...

Ispostavilo se da od tog projektila izabranici Leonida Sluckog nisu mogli da se oporave, iako su zahvaljujući izvanrednom slobodnom udarcu Georija Milanova u 15. minuti nadoknadili zaostatak iz devetog i pred raspevanim navijačima tražili način za prvu pobedu nad gradskim rivalom još od 20. septembra 2009.

A izgleda da je Dinamo pravi streptomicin za Armejce, ovo mu je bila četvrta uzastopna pobeda, koju je sjajnom akcijom nagovestio Matju Valbuena za osmi prvenstveni pogodak Alekseja Jonova.

CSKA se razmrdao tek u drugom delu, Zoran Tošić je ulaskom povezao konce igre, pretio na sebi prepoznatljiv način, sa distance, ali nije imao ni sreće, jer je u nadoknadi vremena pogodio prečku. Pre toga, spremio je nekoliko šansi saigračima (Jeremenku i Musi), međutim, u skrivenog junaka meča izrastao je golman Dinama Anton Šunin koji je iznenada dobio da brani, jer se na zagrevanju povredio prvi čuvar mreže Gabulov.