"JUNAK UTAKMICE"

Sevilja rutinski preko Malage, sumnjive scene u Elčeu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.01.15. | 23:03

Crveni karton, dva penala oba neiskorišćena, oba posle krajnje nepotrebnih faulova. Svašta se dešavalo na istočnoj obali Španije

JUNAK UTAKMICESevilja je rutinski savladala Malagu na stadionu Ramon Sančez Pishuan rezultatom 2:0. Igrač utakmice je još jednom bio sjajni Karlos Baka koji je postigao vodeći i bio asistent kod drugog gola Andalužana. U Elčeu je odigrana čudna utakmica. Domaći tim je pobedio minimalnim rezultatom, a utakmicu su obeležila dva neiskorišćena jedanaesterca, oba posle faulova kakvi se ne viđaju često.

Sevilja je sjajno kontrolisala utakmicu od samog početka i bila bolji rival tokom celih 90 minuta. Gol Karlosa Bake je prelomio utakmicu, a istini na volju, toliko je dugo isti visio u vazduhu da je bilo pitanje vremena kada će Sevilja povesti. Gomila propuštenih prilika u prvom delu mogla je da ih košta pobede kako to obično biva u fudbalu, ali na sreću navijača ekipe u belim dresovima, najbolji i najskuplji igrač Sevilje, moćni Kolumbijac, bio je na pravom mestu u pravo vreme. Pobedu je potvrdio Denis Suarez posle sjajnog solo prodora i duplog pasa upravo sa Karlosom Bakom u 68. minutu utakmice.

Sevilja je tako dospela na četvrtu poziciju koja vodi u Ligu šampiona, preskočivši Valensiju. Malaga je ostala na sedmoj poziciji sa četiri boda manje od Viljareala.

U Elčeu se vodila prava borba za opstanak koja je pripala domaćem timu, dok je Levante ostao kratkih rukava. Levante je već u 6. minutu ostao sa igračem manje zbog pogibeljnog starta Navara, a Elče je brojčanu nadmoć pretvorio u gol samo šest minuta kasnije. No, najjači utisak sa utakmice su penali. Način na koji su napravljeni i činjenica da su oba promašena.

Sve u svemu, Elče je ovom pobedom pobegao iz opasne zone, dok je Levante pao na 19. poziciju na tabeli.