Siti se probudio pred dolazak Deda mraza - Sautempton nije imao šanse, sledi meč sezone

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.12.18. | 17:09

Već na poluvremenu Gvardiolina ekipa imala vođstvo od 3:1 i mirno je privela meč kraju

Mančester Siti je konačno pobedio. Posle dva vezana premijerligaška  poraza koja su ga ozbiljno poljuljala u trci za šampionsku titulu sa Liverpulom, Građani su kao gosti savladali Mančester Siti sa 3:1 u utakmici 20. kola.

Izabranici Pepa Gvardiole su u meč na stadionu Sent Meris ušli svesni da bi ih još jedan kiks, a to bi u ovom slučaju bio i nerešen rezultat, praktično značila i da je Siti položio oružje u trci za pehar u pretposlednjem danu u 2018. godini.

Građani su bili spremni. Igrao se deseti minut kada je Bernardo Silva prošao po desnoj strani i poslao loptu na peterac, a tamo je spreman bio David Silva i poslao je u mrežu.

I posle prvog pogotka, gostujući fudbaleri su nastavili sa napadima, ali je zatajila realizacija. Uporni domaćin je to znao da iskoristi na pravi način.

Pjer Emil Hojberg je u 37. minutu oduzeo loptu na 30 metara, stuštio se ka protivničkom golu, a onda preciznim udarcem poslao loptu pod prečku za veliku radost na tribinama.

Ovaj put, za razliku od nekih prethodnih mečeva, Siti nije potonuo posle primljenog gola, a osmehnula mu se i sreća. Rahim Sterling je prošao po levoj strani probao da centrira na petera, lopta je zakačila Džejmsa Vorda Prousa i prevarila golmana Mekartija.

Danas je dobru partiju pružio mladi Zinčenko, a to je potvrdio asistencijom u trećem minutu nadoknade za pogodak Serhija Aguera. Tada je već bilo jasno kako će se ovaj meč završiti.

Sautempton je utakmicu završio sa desetoricom igrača jer je direktan crveni karton pet minuta pre kraja dobio Hojbjerg zbog starta na Fernandinju.