""

Škuletić i Pejčinović rekli zbogom tituli, Spartak zakočio Lokomotivu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.04.16. | 20:46

Ovo je fudbalerima Spartaka bila prva pobeda u duelima sa Lokomotivom od 13. maja 2012. godine

Fudbaleri Spartaka ukočili su gradskog rivala Lokomotivu kada je to bilo najvažnije, u finišu borbe za titulu šampiona Rusije. Železničari su na svom terenu izgubili od gradskog rivala sa 2:0 u meču 26. kola ruske Premijer lige.

Lokomotiva sada za vodećim CSKA zaostaje čak sedam bodova, a do kraja šampionata ostala su još četiri kola.

Spartak nije pobedio u poslednja četiri prvenstvena meča, ali ga je duel sa gradskim rivalom izgleda ozbiljno motivisao da pokvari planove komšijama.

Gosti su do prednosti nad velikim rivalom došli autogolom Jana Đurice u 43. minutu. Slovački defanzivac je u finišu prvog poluvremena baš nesmotreno reagovao kod jednog centaršuta sa leve strane i pogodio sopstvenu mrežu.

Sve nade Lokomotive da može da izbegne poraz u derbiju pale su u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Ze Luis postigao drugi gol za Spartak.

U prvom poluvremenu domaći fudbaleri tražili su od sudije da svira penal posle starta Pucka na Petru Škuletiću, ali je arbitar samo pokazao da se igra nastavi.

Inače, ovo je fudbalerima Spartaka bila prva pobeda u duelima sa Lokomotivom od 13. maja 2012. godine.

Srpski internacionalac Nemanja Pejčinović odigrao je svih 90 minuta za Lokomotivu.