"Prive slavi pogodak"

Slom Marselja: Prive prvo promašio penal, pa doneo veliku radost Genganu! Brijan nezaustavljiv (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 28.08.15. | 22:08

Lasana Dijara skrivio jedanaesterac

Prive slavi pogodakKo bi rekao. Marselj je pred meč sa Genganom odučio od fudbala Trou i dao mu šest golova. Gengan je izgubio prethodna četiri meča koja je igrao. A u međusobnom duelu Gengana i Marselja domaćin je slavio sa 2:0 i još je promašio penal. To je nepredvidivost zbog koje volimo fudbal.

Već u trećem minutu šok za ekipu trenera Mičela. Na ovom susretu apsolutno nezaustavljivi Džeremi Brijan prošao je po levoj strani, ušao šesnaesterac a sa leđa ga je oborio Lasana Dijara. Sloan Prive je preuzeo odgovornost i promašio, a jedina "šteta" za Marselj bio je žuti karton za bivšeg fudbalera Real Madrida.

Posle toga ušlo se u "normalan" tok meča, a prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0. Tako je ostalo i na početku drugog, sve dog Džeremi Brijan nije odlučio da reši meč. Odlično je izbegao ofsajd zamku, promešao odbranu Marselja, poslao loptu na drugu stativu gde se našao Prive ali je ovog puta iskoristio šansu koja mu se ukazala i doneo veliku radost domaćim navijačima.

Do kraja meča domaćin je prepustio terensku inicijativu Marselju, ali je u 89. minutu nokautirao grogiranog velikana pogotkom Nikole Benzea.

Posle ovog kola obe ekipe se nalaze na začelju tabele sa samo jednim trijumfom u četiri prventsvena kola.