"Fudbaleri Borusije iz Dortmunda"

Slučajno i majstorijom Kagava orkestrirao pobedu Borusije: Milioneri prvi put ove sezone vezali tri trijumfa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 20.02.15. | 22:22

Gindogan spasao Šahina, luda završnica meča, Štutgart zakucan za dno tabele na veliki rekord mladog golmana ekipe

Fudbaleri Borusije iz DortmundaDugo, predugo i više nego što je iko očekivao se čekalo da Borusija iz Dortmunda veže tri pobede u Bundesligi, ali protiv Štutgarta se i to konačno dogodilo, najviše zahvaljujući Šinđiju Kagavi, pošto je slučajno i majstorijom puta asistirao – samo tri minuta kasnije je postavio konačan rezultat – 2:3 (1:2)

Japanac je bio dirigent pobede Milionera u 25. minutu odigrao, mada se može reći da je slučajno doturio loptu do Pjera Emerika Obamejana, a Gabonac je sa šest metara zatresao mrežu Štutgarta, i to samo nekoliko minuta pošto mu je prvi pogodak na meču opravdano poništen zbog ofsajda.

Ipak nisu navijači mogli dugo da uživaju u prednosti svoje ekipe – na šta su se i navikli ove sezone – te je Nuri Šahin oborio rivala u kaznenom, a Florijan Klajn je sigurno savladao Romana Vajdenfelera.

Ekipa Jirgena Klopa je opet pokazala neverovatan pobednički mentalitet pošto je sedam minuta kasnije Kagava petom proigrao zahuktalog Ilkaja Gindogana, a vezista savladao Tima Vernera i uništio mu veliki jubilej pošto je mladi čuvar mreže postao najmlađi igrač sa 50 nastupa u Bundesligi.

Igrači sa Vestfalena su dominirali u ostatku meča, a Marko Rojs je potvrdio pobedu u samom finišu meča pošto je zaobišao 19-godišnjeg čuvara mreže posle greške mladog štopera Tima Baurgartla i zakucao Štutgart na poslednje mesto Bundeslige.

U drugom minutu sudijske nadoknade Georg Nidermajer je glavom savladao sa nekoliko metara i to posle kornera koji je izveo Filip Kostić, ali je Vedad Ibišević zabeležio asistenciju pošto je zakačio loptu pre gola.

Razlozi za optimizam, ali i za brigu Jirgena Klopa i Žutog zida pred duel Borusije sa Juventusom u Torinu narednog utorka u osmini finala Lige šampiona.