""
""

Šok na Amsterdam areni: Johanson srušio Ajaks, PSV sve bliži tituli! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.02.15. | 22:59

Domaćinu je velike probleme u finišu meča zadalo i isključenje Miojsandera u 61. minutu, ali ni pre toga Ajaks nije bio dovoljo dovoljno dominantan da bi srušio vrlo organizovanu odbranu ekipe iz Alkmara – 0:1

Šokantan poraz Ajaksa pred 47.724 gledalaca na Amsterdam areni od AZ Alkmara, koji bi ekipu Franka de Bura mogao da košta i šampionske titule. Kopljanike je u 76. minutu šokirao Aron Johanson, koji se odlično snašao u petercu domaćih i na asistenciju Simona Poulsena iz neposredne blizine matirao Silesena – 0:1 (0:0).

Domaćinu je velike probleme u finišu meča zadalo i isključenje Miojsandera u 61. minutu, ali ni pre toga Ajaks nije bio dovoljo dovoljno dominantan da bi srušio vrlo organizovanu odbranu ekipe iz Alkmara, koja je koristila svaku priliku da ugrozi gol domaćih iz kontranapada.

Kompletan tok meča na izuzetno  visokom nivou u dresu Alkmara odigrao je Nemanja Gudelj, koji je gotovo perfektno odradio sve zadatke koje je pred njega postvio Jon van den Brom.

Ovim porazom Kopljanici su ostali na ogromnih 12 bodova zaostatka u odnosu na vodeći PSV i zaista je u ovom trenutku teško očekivati da će u nastavku sezone uspeti da dostignu tu razliku.

Herakles je u Almelu ispustio tri izuzetno vredna boda protiv Groningena, iako nje dva puta vodio. Za to je odgovran  Tajron Šeri, koji je u 88. minutu postavio konačan rezultat ovog meča (2:2).